«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերությունում տեղի է ունեցել հանդիպում Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Ֆաբրիցիո Զարկոնեի և բանկի ներկայացուցիչների հետ։
«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պարտականությունները կատարող Հայկ Հայրապետյանը ողջունել է հյուրերին և կարևորել է Համաշխարհային բանկի հետ գործակցությունը՝ էներգետիկ ենթակառուցվածքների զարգացման և համակարգի հուսալիության բարձրացման տեսանկյունից։
Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ֆաբրիցիո Զարկոնեն իր հերթին ընդգծել է «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության հետ երկարամյա համագործակցության փորձը և նշել է, որ հետագա համատեղ աշխատանքի համար ևս մեծ պոտենցիալ կա։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԲ ֆինանասավորմամբ ընթացող ծրագրերը, առաջիկա անելիքները և ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

A meeting was held at the High Voltage Electric Networks Company with Fabrizio Zarcone, Director of the World Bank Armenia Office, and representatives of the bank.
Acting General Director of High Voltage Electric Networks CJSC, Hayk Hayrapetyan, welcomed the guests and emphasized the importance of cooperation with the World Bank from the perspective of developing energy infrastructure and enhancing the reliability of the power system.
For his part, Fabrizio Zarcone, Head of the World Bank Armenia Office, highlighted the long-standing experience of cooperation with High Voltage Electric Networks and noted that there is significant potential for further joint efforts.
During the meeting, the parties discussed the programs currently being implemented with World Bank financing, the upcoming priorities, and reached a number of agreements.