Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) աջակցությամբ իրականացվող շրջանակներում, «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերությունում, տեղի է ունեցել գնումներն իրականացնող մրցութային հանձնաժողովի նիստ՝ նվիրված Լոտ 3- ի ֆինանսական հայտերի բացմանը։
Նիստին մասնակցել է նաև ծրագրի խորհրդատու Fichtner GmbH & Co. KG ընկերության ներկայացուցիչը, ներկա են եղել հայտատու ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Խորհրդատուի համապատասխան մասնագետները նիստին հետևել են առցանց եղանակով ։
Հանձնաժողովի ներկայությամբ բացվել են Լոտ 3-ի՝ Այրումի ԲԼՀՀ փոխակերպիչ կայանի կառուցման գլխավոր կապալառուի մրցույթի տեխնիկական փուլը հաղթահարած հայտատուների ֆինանսական առաջարկները։ Ստուգվել է փաթեթների ամբողջականությունը՝ բնօրինակների առկայությունը և պատճենների քանակները։
Ներկայացված ֆինանսական առաջարկները դիտարկելու և դրանց արդյունքները հանձնաժողովին ներկայացնելու նպատակով որոշվել է ստեղծել աշխատանքային խումբ:

Within the framework of the program implemented with the support of the German Development Bank (KfW), a meeting of the procurement tender committee was held at the “High Voltage Electric Networks” company, dedicated to the opening of the financial bids for Lot 3.
A representative of the project consultant, Fichtner GmbH & Co. KG, also participated in the meeting, along with representatives of the bidding companies.
Relevant specialists of the consultant followed the session online.
In the presence of the committee, the financial proposals of the bidders who passed the technical stage of the tender for the main contractor for the construction of the Ayrum substation (Lot 3) were opened. The completeness of the submitted packages was verified, including the presence of originals and the number of copies.
In order to review the submitted financial proposals and present the results to the committee, it was decided to establish a working group.