Խորհրդակցություն «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունում
Ս.թ հոկտեմբերի 7-ին «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲ ընկերության գլխավոր գրասենյակում տեղի է ունեցել գործակարգավարական խորհրդակցություն, որը վարել է գլխավոր տնօրեն Դ. Միրզոյանը, մասնակցել են ընկերության ղեկավար կազմը, ծրագրերի, ոլորտային ուղղությունների պատասխանատու աշխատակիցները և «Հարավային», «Արևմտյան», «Հյուսիսարևելյան», «Զանգեզուր», «Գորիս» տեղամասերի պետերը:
Քննարկվել են մի շարք ընթացիկ հարցեր, այդ թվում՝ անվտանգության տեխնիկայի և աշխատանքի պաշտապանության գործընթացի կազմակերպման գծով էլեկտրատեղակայանքների շահագործող անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքներն ու կատարված միջոցառումները, Ընկերությունում իրականացվող վարկային և դրամաշնորհային ծրագրերի ընթացքը, ներկայացվել են նախորդ ամսվա ընթացքում կատարված աշխատանքների/միջոցառումների վերաբերյալ հաշվետվություններ, ինչպես նաև աշխատանքների ընթացքում առաջացած խնդիրները և դրանց լուծման քայլերը:
Գլխավոր տնօրենի կողմից տրվել են հստակ հանձնարարականներ՝ ընթացիկ գործառնական գործընթացների արդյունավետության բարձրացման, վարկային ծրագրերի շրջանակներում կատարողական կարգապահության ամրապնդման վերաբերյալ, նշվել են կատարման վերջնաժամկետներ և պատասխանատուներ:

On October 7, 2025, a procedural consultation was held at the head office of the "High Voltage Electric Networks" CJSC, which was chaired by the General Director D. Mirzoyan. The meeting was attended by the company's management, employees responsible for programs and sectoral directions, and the heads of the "Southern", "Western", "Northeastern", "Zangezur", "Goris" sections.
A number of current issues were discussed, including the work carried out with the operating personnel of electrical installations on the organization of safety equipment and labor protection processes and the measures taken, the progress of credit and grant programs implemented in the Company, reports on the work/measures carried out during the previous month were presented, as well as problems that arose during the work and steps to resolve them.
The Director General gave clear instructions on increasing the efficiency of current operational processes, strengthening performance discipline within the framework of credit programs, and indicated deadlines for implementation and responsible persons.